19 Eylül 2017 Salı

ESKİ TABURE

Bir gün, bir arkadaşımın bürosuna gittim, baktım bu tabure bir kenara atılmış öylece duruyordu. Vaktiyle büroda uzanamadıkları yüksek yerlerdeki dosyaları almak için kullanmışlar ama iyice iş görmez hale gelince  yenisini yaptırmışlar, artık buna ihtiyaçları kalmamış ve atmaya hazırlanıyorlar. "Ne güzel bir tabure" dedim ama kimse oralı olmadı. " Ay keşke benim de olsaaaa" dedim. Hemen anladılar, "Nevin abla biz bunu atıcaz, sen değerlendirirsin, al bakalım nasıl yola getireceksin bu tabureyi " dediler.  Bu eski tabure yola gelir mi acaba? Denemeden bilemeyiz di mi? Ben de bi yola çıktım, boyadım, süsledim, oldu mu? Evet oldu, hem de çok  güzel oldu. Sonucu merak ediyorlardı, görsünler bakalım, isteseler de vermem artık geri:)
Tamir yapılacak yerleri onardım, vidaları yeniledim.Bazı yerlerini macunlayıp, sağlamlaştırdım. Zımpara yapıp, boyamaya hazırladım. 


Başladım boyamaya,


Birbirine uyumlu renklerle boyadım.


Üstüne dekopaj yaptım.


Ayakların iki tanesine stencil yaptım, 


İki tanesine de fırçayla şekiller yaptım. 
 Üzerine yaptığım stencıl deseninde hiç turuncu yok, ama ben ayaklarda bu rengi kullandım, uyumlu olması için  desenin üstüne fırçayla biraz bu renkten sürdüm.


Çok şeker olduuuu... 

                                                                                                            Ay, inşallah geri istemezler :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

E-posta Takibi

Çeviri