3 Aralık 2017 Pazar

PEÇVÖRK KOLTUK KAPLAMA


Bunlar annemin eski koltukları. Ondan rica ettim ve bana verdi. Bu koltukları bu şekli ile kullanmak istemedim, küçük bir değişiklik yaptım,. "Küçük bir değişikli" mi?   Yok yok epey bir değiştiler.


 Kenarları artık çok deforme olmuştu ve boyanması gerekiyordu.

 Önce kenarlarındaki bordürleri söktüm.

Yıllardır Annie Sloen Chat Paint boyalarını merakla takip ediyordum. Maalesef bu boya Türkiye'de yoktu.  Ama şimdi Türkiye'de de bulmak mümkün ve ben bu boyayı buldum. Kullanımı çok basit ve her eski mobilyanın üstünde rahatlıkla kullanılabilir. Bu boya ile koltukların ahşap kısımlarını boyadım.Boyanınca ne kadar güzel görünüyor di mi? Sanki böyle bile kullanılsa olacak. Ama bana yetmez ki! Üstüne,  Annie Sloen soft wax dark ile eskitme yaptım. Ve kurumadan pamuklu bir bezle hemen sildim. Görüntüsü harika oldu. 


Bir taraftan da boyanmayan diğer bir koltukta  yapacağım kaplama kumaşı ayarladım.
 Bazı yerlerine kumaş, bazı yerlerine de çuval bezi çalıştım.


Bunlar da daha önce paylaştığım gibi koltuk döşeme ustasının bana verdiği artık kumaşlar, onları değerlendirdim.Bu kumaşlardan istediğim renkleri ayarlayıp, hazırladığım çiçek kalıbına göre çiçek şekilleri kestim.Bu çiçekleri koltuğun üzerinde nerelerde görmek istiyorsam oralara iğneledim.

Çiçeklerin etrafını siyap ip ile işledim.

Kolçakların birer tanelerine de yama gibi resimli kumaşları işledim.

Çuval bezi olan yerlerine de stencil çalıştım.
Koltuk kaplama ustasına kaplattırdım. Oh be çok çok güzel görünüyor. Modellerini de birbirinden farklı çalıştım. 


Calpso'nun  en güzel köşesine kuruluverdi hanımefendiler. Bunlar Calpso'nun Kraliçeleri...Hep kasılıp duruyorlar köşelerinde :))


Bu köşeyi oluşturmak için daha önce sehpamızı yeniledik, sonra eski mini koltukları yeniledik, eski kaneviçelerden abajur yaptık . En son kraliçe koltuklar da bitince, alın size enfes bir sohbet köşesi...Şimdi size soruyorum, ben bunca eski malzemeyi atsaydım, böyle bir köşe ortaya çıkar mıydı?
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

E-posta Takibi

Çeviri